piątek, 11 listopada 2011

"Prawda o Ruby Valentine" Alison Bond

Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Ilość stron: 456
Moja ocena: 4/6

Alison Bond to autorka, która pracuje od kilkunastu lat w branży filmowej, stąd też i tematyka powieści. "Prawda o Ruby Valentine" to prawda o hollywoodzkiej gwieździe filmowej oraz prawda o życiu wśród blichtru i w ciągłym blasku fleszy.
Dwudziestopięcioletnia Walijka, Kelly Coltrane, wychowywana przez ojca - niegdyś wziętego fotografika - pewnego dnia dowiaduje się, że jej matką była słynna gwiazda filmowa Ruby Valentine, która właśnie popełniła samobójstwo. Dziewczyna postanawia wyruszyć do LA, aby dowiedzieć się czegoś więcej o matce i lepiej poznać samą siebie.
Narracja powieści toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Jedną z nich stanowi wyprawa Kelly do Hollywood, zaś drugą retrospektywne losy Ruby, która z prowincjonalnej dziewczyny zmienia się w gwiazdę filmowa wielkiego formatu. To historia sławy, za którą płaci się wysoką cenę, destrukcyjnej miłości, która potrafi zdeterminować całe życie. To także prawda o tym, że niełatwo zmienić charakter człowieka i jego tożsamość.
 Powieść Alison Bond czyta się szybko. Losy głównych bohaterek - matki i córki - intrygują, co sprawia , że czyta się tę opowieść "jednym tchem". Niestety, jedynie do pewnego momentu, od którego historia staje się mniej lub bardziej przewidywalna. Zawiodło mnie także zakończenie, które wydało mi się wielce nieprawdopodobne. Mimo tych mankamentów, lektura warta przeczytania, typowo kobieca i dosyć "wciągająca".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz