czwartek, 3 listopada 2011

"Ulica marzeń 31" Lisa Jewell

Wydawnictwo: Zysk i S-ka.
Oprawa: miękka
Ilość stron: 410
Moja ocena: 5/6

Z powieścią Lisy Jewell zetknęłam się po raz pierwszy i muszę przyznać, ze było to niezwykle miłe spotkanie. Chętnie znajdę i przeczytam inne pozycje z dorobku tej pisarki. Jeśli tchną one takim ciepłem i optymizmem jak "Ulica marzeń 31", będą świetną lektura na długie, zimowe wieczory.
Akcja powieści rozgrywa się we współczesnym Londynie. Bohaterami są niezwykle barwne postaci zamieszkujące intrygujący Dom Pawia oraz dziewczyna z naprzeciwka - Leah. Dramatyczne wydarzenie sprawia, że losy Leah splatają się z losami mieszkańców niezwykłego domu oraz jego właściciela, Toby'ego. Od tego momentu rozpoczyna się czas przemian, którego nieświadomą inicjatorką jest Leah, a który odmieni życie wszystkich mieszkańców Domu Pawia, a także  jej samej.
"Ulica marzeń 31" to ciepła, pełna humoru, ale też nie pozbawiona refleksji historia życia grupy ludzi, którzy zagubili się na swojej życiowej drodze, albo jeszcze nie potrafili jej odnaleźć. To także opowieść o tym ,że należy , bez względu na wiek, walczyć o siebie i swoje marzenia. Przeczytałam tę powieść niemal "jednym tchem".  Zakończenie napawa optymizmem. Polecam tę kobiecą, przyprawioną odrobiną romantyzmu historię wszystkim, którzy lubią , kiedy po skończeniu lektury na twarzy czytelnika pozostaje uśmiech :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz