niedziela, 11 grudnia 2011

"Opowieść o kobiecie spod znaku Ognistego Konia" Jeanne Wakatsuki Houston

Wydawnictwo: Muza SA
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488
Moja ocena: 5/6

    Pod znakiem Ognistego Konia rodzą się kobiety o niezwykłej sile, kobiety , których mężczyźni unikają "jak ognia" właśnie. Pod takim pechowym znakiem przyszła na świat piękna Japonka Sayo. Dzięki kłamstwu dotyczącemu daty jej urodzin, została wyswatana na żonę drugiego syna bardzo zamożnego pana Matsubary. Hiroshi, bo tak ma na imię jej przyszły mąż, mieszka w Ameryce. Jest rok 1902 i Sayo szykuje się do drogi - wyrusza na spotkanie przyszłego męża oraz w podróż ku całkiem nowemu życiu, które pełne będzie zawirowań i burz, ale także miłości i szczęśliwych chwil. Czy wybrany przez swata mąż okaże się partnerem Sayo na całe  życie? Jaki wpływ na jej losy będzie miał  przyjaciel Hiroshiego, Indianin Cloud?
     Akcja powieści rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Pierwsza z nich pokazuje losy Sayo od momentu wyswatania jej Hiroshiemu Matsubarze, druga zaś rozgrywa się w czasie II wojny światowej, kiedy to Sayo i członkowie jej rodziny zostają wraz z innymi Japończykami internowani do specjalnie stworzonego w tym celu obozu w Manzanarze. Zostaje on utworzony na pustyni w miejscu dawnego indiańskiego cmentarza. Tutaj przeszłość połączy się z teraźniejszością, tutaj Sayo i potomkinie rodu kobiet spod znaku Ognistego Konia odnajdą swoje przeznaczenie. To miejsce odmieni je same oraz ich życie.
   Z powieść Wakatsuki Houston emanuje swego rodzaju magia, która budzi w czytelniku wiarę w możliwość spełniania własnych marzeń, w siłę prawdziwej miłości i w to, że zawsze i wbrew wszystkiemu należy być sobą i walczyć o siebie. Polecam gorąco !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz